Jasiek Grządziela urodził się w Poznaniu, jednak całe swoje dzieciństwo kojarzy z Gdańskiem. To wielki pasjonat klaunady, cyrku, a także szeroko rozumianego teatru ruchu, który od wielu lat działa jako aktor uliczny.

Występował z Teatrem Pinezka w całej Polsce i wielu krajach Europy. W 2013 roku założył swój własny solowy teatr pod nazwą "Teatr JaSię”, dla którego stworzył i wciąż rozwija odgrywaną przez siebie postać Zielonego klauna.

W 2014 roku został studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu. Ponadto zawsze wiązał swoją przyszłość z pracą z młodzieżą i studentami.

W roku 2013 prowadził zajęcia teatralne dla dzieci i zajęcia z Pantomimy dla dorosłych w Gdańskiej Szkole Artystycznej. Z grupą dorosłą wyreżyserował spektakl ruchu inspirowany dramatem Sławomira Mrożka "Tango" pod tytułem "Dzwony w kant".

Bierze czynny udział w życiu teatralnym nie tylko Wrocławia ale i Polski. Występował między innymi w spektaklach teatru tańca: "Kantor: Tropy Collage" w reżyserii i choreografii Katarzyny Pastuszak, "Sideways rain" w reżyserii i choreografii Guilherme Botelho, "Widma" w Reżyserii Pawła Passiniego i "Klatce z łez" w reżyserii i choreografii Bożeny Klimczak.

Aby go opisać, można użyć słów: Żongler, Szczudlarz, Tancerz, Mim, Klaun, Aktor, Ojciec czyli po prostu Jasiek.

DYREKTOR

GDZIE JESTEŚMY? 

Teatr JaSię powstał w roku 2013 z czystej potrzeby rozwoju i poszukiwań ludzkich szczerych emocji.

Chodząc po ulicach kraju i czasem też świata napotykamy masy ciągnących gdzieś ciągle ludzi, którym ciężko jest się zatrzymać i dostrzec to co ich otacza.

Chcemy ich zatrzymać, powiedzieć - gdzie wy tak biegniecie? - Zatrzymujemy poprzez sztukę Klaunady, ale nie tylko.

Teatr JaSię chciałby mówić o wszystkich znanych nam emocjach, nie tylko o szczęściu.

Chciałby uczyć akceptacji tych uczuć i emocji. Każdy nowy styl teatralny będzie miał za zadanie okiełznać inną emocję. Sama nazwa teatru o tym mówi.

Na co dzień tworzymy w okolicach Wrocławia, co nie znaczy, że znajdziesz nas właśnie tutaj.

Teatr JaSię pojawia się na festiwalach oraz na imprezach indywidualnych w całej Polsce oraz za granicą. 

Teatr nie posiada własnej siedziby. Występuje gościnnie oraz na ulicach świata.

JaSię = Ja się … czy roześmieję, czy rozpłaczę, a może przestraszę?

O TEATRZE

Jasiek Grządziela - Dyrektor Teatru JaSię.

gjasiekrz@gmail.com

+(048) 798 534 110

Wrocław

Odwiedź nas !