Warsztaty nastawione są na tworzenie zespołu. Klasa w szkole to często grupa dzieciaków w tym samym wieku, przypadkiem znalazły się w tej samej klasie. Warsztaty teatralne nastawione są na poznanie swoich kolegów i koleżanek z zupełnie nowej, wcześniej nieznanej strony. Mają zachęcać do odkrywania swoich możliwości przed klasą i samym sobą. 

Celem warsztatów jest zniwelowanie “grupek” i stworzenie jednego team’u przy użyciu profesjonalnych technik teatralnych. Warsztaty przeznaczone są dla grupy max. 25 osób.

Warsztaty teatralne

Teatr JaSię w ramach warsztatów dla szkół, przedszoli i innych instytucji edukacyjnych oferuje warsztaty cyrkowe, teatralne oraz pantomimiczne.

Pojedynczy warsztat trwa 45 lub 90 minut. Czas trwania ustalany jest indywidualnie w kontakcie z opiekunem i zależy m.in. od rodzaju, grupy wiekowej, ilości uczestników.

ZAPYTAJ

ZAMÓW

Młodzieżowa Akademia Musicalowa - MAM.

Przez parę lat w MAM’ie prowadziliśmy regularne zajęcia aktorskie dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18lat. 

Uniwersytet dzieci.

W Uniwersytecie prowadziliśmy warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 8-10 lat.

Wrocławski klub Formaty

W ramach współpracy z klubem prowadziliśmy cykliczne poranki familijne.

Okazjonalnie przeprowadziliśmy też warsztaty cyrkowe dla dzieci.

Zajęcia aktorskie dla najmłodszych

Przez pół roku prowadziliśmy cykliczne zajęcia aktorskie dla dzieci w wieku 1-3 lat we wrocławskich żłobkach. 

Występy charytatywne

m.in. dla 28 finału wielkiej orkiestry świątecznej pomocy - finał w obornikach śląskich. 

Co robimy?

Warsztat oparty o naukę technik nowego cyrku takich jak: żonglerka, chodzenie na szczudłach (od 12. roku życia), monocykl, talerzyki cyrkowe, diabolo, skakanka. 

Stworzenie w klasie przestrzeni do treningu różnych technik cyrkowych, które najbardziej odpowiadają naszym preferencjom. Na początku warsztatu odbędziemy wspólną rozgrzewkę używając do tego piłek żonglerskich. Po rozgrzewce nastąpi krótki pokaz technik żonglerskich. Następnie uczestnicy dostaną możliwość przetestowania rekwizytów cyrkowych, które wzbudziły ich największe zainteresowanie . 

Prowadzący warsztat przekaże dzieciom wskazówki dotyczące techniki posługiwania się poszczególnymi rekwizytami.

Dzieci będą mieć okazję odkryć nowe umiejętności motoryczne. Warsztaty przeznaczone są dla grupy max. 25 osób.

Warsztaty cyrkowe

Warsztaty Pantomimy oparte są na technice izolacji i świadomości ciała. Idealne dla grup tanecznych chcących zaznać świeżości i energii z nowego podejścia do ciała. Warsztat skupia się na czytelności w ruchu i podziału gestu na czynniki pierwsze, dając tym samym świadomość prowadzenia widza w przedstawianej przez siebie historii. Zajęcia nastawione są na pracy indywidualnej z ciałem i jego możliwościami. Przeznaczone są dla grup mających podstawowe doświadczenie w pracy scenicznej (koła teatralne, grupy taneczne). Warsztaty przeznaczone są dla grupy max. 25 osób.

Warsztaty pantomimy

Dla szkół i przedszkoli proponujemy spektakl “Zielonomu w szkole”, który został specjalnie przygotowany pod kątem instytucji edukacyjnych. Spektakl trwa pełną godzinę lekcyjną (45min) i posiada w sobie elementy warsztatowe, które przybliżą dzieciom podstawowe techniki nowego cyrku jak żonglerka piłkami, proste sztuczki magiczne i grupowe skakanie przez mega-skakankę. Elementy warsztatowe przenikają się z licznymi gagami i rozśmieszaczami charakterystycznymi dla klaunady.

45 minut z teatrem będzie dla Państwa uczniów niezapomnianą lekcją, którą zapamiętają na długo i udowodni, że najlepsza nauka idzie ramię w ramię z zabawą.

Spektakle

ZAPYTAJ

ZAMÓW 

W ramach naszej działalności prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży. Chętnie odwiedzamy szkoły, przedszkola oraz żłobki. Nasze doświadczenie w pracy z dziećmi zapoczątkowała wielka sympatia do nich. To właśnie od dzieci można czerpać najwięcej. Szczerość, uśmiech, prawda, spontaniczność - to, co dorośli często skrzętnie ukrywają pod płaszczem poprawności, dla dzieci jest naturalnym elementem codzienności. Mamy marzenie, żeby dorośli jak najwięcej uczyli się od naszych najwspanialszych, małych nauczycieli.

Teatr dla szkół i przedszkoli

Warsztaty

Jasiek Grządziela - Dyrektor Teatru JaSię.

gjasiekrz@gmail.com

+(048) 798 534 110

Wrocław

Odwiedź nas !